вторник, 18 јануари, 2022

Санкционирани 23 возачи за затемнети стакла

Во периодот од 29 ноември до 5 декември 2021 Министерството за внатрешни работи спроведе контрола за санкционирање возила на кои се вградени неатестирани фолии (затемнети стакла) при што санкционирани се 23 возачи.

-Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, наведуваат од МВР.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!