вторник, 18 јануари, 2022

Повреден пешак откако возило удрило во него

На 29.10.2021 во 13,30 часот било пријавено дека во Струмица на ул.“24-ти Октомври“ патничко моторно возило “џип“ со струмички регистарски ознаки, управуванo од Б.М.(29) од Струмица удрило во пешакот Л.М.(70) од Струмица.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.М. констатирани во Медицинскиот центар во Струмица.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!