среда, 1 декември, 2021

Утрово изгоре пикап кај Скопјанка

Пикап автомобил за достава на стока утрово изгоре на паркингот зад Скопјанка во Аеродром, пренесува а1он.

Повредени нема, но оштетени се уште неколку возила во близина на огнот.

Очевидци велат дека се запалила инсталацијата на автомобилот, но официјалните причини за пожарот ќе ги соопшти МВР.

Скопската противпожарна бригада пристигнала веднаш откако ги повикале и целосно го изгасила огнот.

Извор: sitel.com.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!