среда, 1 декември, 2021

(ФОТО) Скопјанка со автомобил се заби во зградата на ЕУ

Утринава околу 4 часот скопјанка која го управувала својот автомобил, од засега необјасени причини влетала и го скршила стаклото на канцеларијата на Европската унија во Скопје.

Таа заедно со совозач ги помина барикадите и стигна до зградата во која е сместена канцеларијата на ЕУ.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!