среда, 1 декември, 2021

ПОРАДИ ПРОБЛЕМИ СО ДИШЕЊЕТО: Една од најголемите балкански музички ѕвезди Мишо Ковач заврши во болница

Мишо Ковач (80) е хоспитализиран поради респираторни проблеми кои не биле предизвикани од коронавирусот.

Мишо е во стабилна состојба и се чувствувал добро, а за неколку дена ќе биде пуштен на домашно лекување.

Мишо имаше респираторни проблеми кои не беа предизвикани од корона вирусот. Ова не е првпат поради ова да заврши во болница.

Пејачот пред две години бил лекуван во загрепската Специјална болница за белодробни заболувања, каде закрепнувал од тешката белодробна инфекција, пренесуваат српските и хрватските медиуми.

Извор: ulica.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!