понеделник, 18 октомври, 2021

Повозрасна жена пронајдена почината во стан

Во СВР Велес синоќа околу 18:00 часот било пријавено дека во стан на ул.„Гемиџиска“ во Велес била пронајдена почината 74-годишната Г.З.. Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство, информира Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес.

Додевски додава дека по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено за обдукција.

Извор: sitel.com.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!