ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА:Почина новороденче во својот дом, еве ги деталите

На 10.10.2021 во 10.00 часот било пријавено дека во дом на подрачјето на Шуто Оризари има починато бебе на возраст од околу еден месец.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција.

Извор: kurir.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!