Велосипедист удрил во малолетен пешак и побегнал

Возач на велосипед во Прилеп удрил во малолетен пешак и побегнал, соопшти полицијата.

Вчера во 12:30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул. Диме Димески во Прилеп, велосипед управуван од засега непознат возач удрил во малолетен пешак од Прилеп, по што го напуштил местотото на настанот.

Притоа, пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!