понеделник, 18 октомври, 2021

Есента пристигна: Драстичен ПАД на температурите- Детална ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА за следните денови

Денес ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен и северозападен правец, кој ќе продолжи и утре.

Од утре до сабота утринските температури ќе бидат многу ниски, и некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени. За време на викендот повторно ќе има пораст на температурите.

Прогноза за 24.09.2021
Минимална температура: 0°C до 10°C
Максимална температура: 15°C до 24°C
Наутро студено, преку денот претежно сончево и потопло со умерен северозападен ветер.

Прогноза за 25.09.2021
Минимална температура: 2°C до 11°C
Максимална температура: 23°C до 30°C
Наутро студено, а преку денот сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе ддува слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 26.09.2021
Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 25°C до 32°C
Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, кој поладне на места ќе засилува и ќе го промени правецот во југоисточен.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!