понеделник, 18 октомври, 2021

Синот не ме вика „МАМО “, затоа што е „МНОГУ ОСТРОУМЕН“ – тој ЗБОР ми е ОДВРАТЕН- Признава партнерката на Илон Маск

Партнерката на Илон Маск, музичарката Грајмс, открива дека нејзиниот син X Æ A-Xii ја вика по вистинското име, Клер.

Музичарката верува дека нејзиниот 16-месечен син го прави ова затоа што е „многу остроумен“.

“Да се ​​биде мајка поради некоја причина е многу чудно. Не се поистоветувам со тој збор кој е исто така многу чуден бидејќи Х, ме нарекува” Клер “, но не” мамо””, рекла таа за “Вог”.

Таа додава дека мисли дека нејзиниот син, кого го има со Маск, смета дека не и одговара да ја нарече „мајка“.

„Можеби тој ја чувствува нетолеранцијата што ја имам за зборот„ мајка “, рече таа.

„Јас дури и не знам зошто тој збор ми е толку одвратен, го почитувам мајчинството, но не можам да се поистоветам со него“.

Таа исто така објаснила како раѓањето на нејзиниот син и`отворил сосема нов свет на креативност.

„Мислам дека раѓањето на детето за мене беше голем вид преродба, уметнички“, заклучила таа.

Грајмс и Маск го добија своето прво заедничко дете во мај 2020 година.

Извор: kanal5.com.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!