среда, 1 декември, 2021

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

Претежно во југозападните делови ќе има појава на локален дожд со ретки грмежи.

Ќе дува слаб до умерен, а во североисточните делови краткотрајно засилен североисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната ќе достигне од 20 до 28 степени. УВ=6

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 25 степени.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!