вторник, 18 јануари, 2022

ТРАГЕДИЈА ја потресе Македонија: Почина Ирена, која падна во кома по убод од инсект

Почина Ирена Богданоска од Крушево, која на 09.08.2021 година, по убод од инсект падна во кома.

Таа беше пренесена во една од приватните болници во Скопје и се бореше за живот.

-Почитувани роднини драги пријатели во овие тажни и тешки моменти чувствувам потреба да се заблагодарам на сите здраствени работници и на целиот народ кој се солидаризираше со нас во

најтешките моменти на моите крушевчани , но за жал и покрај сите напори мојата ќерка Ирена ја загуби битката, – објави вчера преку социјалната мрежа на Фејсбук нејзиниот татко Ѓоко Костоски.

Извор: ulica.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!