понеделник, 18 октомври, 2021

Трагедија во Охрид: Загина млад фудбалер, скокнал во водата, удрил на камен и го скpшил вратот

Никола Стевановиќ Коле (26), млад фудбалер од селото Доње Краинце кај Лесковац, почина во болница, по 12 дена борба за живот, како последица на страшна несреќа што се случила на Охридското Езеро.

Според Југмедија, Никола починал во Скопје, далеку од својот дом и семејството, откако бил во кома 12 дена.

Според овој портал, Никола, инаку фудбалер, бил на одмор на Охридското Езеро со клубот пред почетокот на сезоната. Страшна несреќа се случи кога младиот човек скокна од карпа во езеро, меѓутоа удри во подводна карпа и го скрши вратот и шестиот пршлен.

Тешко повредениот млад човек бил префрлен во Скопје, каде што е опериран, по што паднал во кома од која не се разбудил.

Никола ги остави мајката и сестрата зад себе, а целата фудбалска заедница во областа Јабланица го оплакува младиот човек.

Почивај во мир!

Коментари

коментари

error: Content is protected !!