Малолетник тешко повреден од струен удар

На 22.08.2021 во 12.15 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски” било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди од струен удар бил донесен малолетник од Скопје.

Според пријавеното, на ул.„Скупи” тој се обидел да земе жици од трафостаница.

Се работи на расчистување на случајот.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!