среда, 1 декември, 2021

Д-р Лазаров: Сите што лудувате викендов по КАФАНИ и ФЕСТИВАЛИ нема да дозволам да ме вознемирувате на полноќ

Доктор Ненад Лазаров на фејсбук сподели фотографии од овој викенд на кои се гледаат гужви на различни забави каде не се почитува никаква дистанца.

„Сите што лу-дув-ате викендов по кафани,концерти и фестивали, од сега ви кажувам дека немам намера да дозволам да ме вознемирувате на полноќ кога ќе почнат глупостите со температури, главоболки и

т.н. После вие паничете, ја немам намера, ве пратам шо праите и не ми се верува. Сликиве покажуваат дека не ви се сите криви после“, напиша тој на својот фејсбук профил каде што сподели фотографии од повеќе ноќни клубови.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!