понеделник, 18 октомври, 2021

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО: Платил дури 10 МИЛИОНИ ЕВРА само за регистерска ТАБЛИЧКА- Еве која ја избрал

Ламборгини е само по себе скап и ексклузивен автомобил, но тешко може да се мери со оваа регистарска табличка.

Lamborghini Aventador SVJ Roaster е едно од најексклузивните Lamborghini на патиштата, но со цената од околу 390.000 евра тешко е да се совпадне со малата регистарска табличка.

Имено, сопственикот ја платил ниту повеќе ниту помалку од 10 милиони евра на аукција. Најскапата регистрација во светот доаѓа од Катар, и има трицифрен број 123.

Сосема логично, автомобилот со оваа регистрација е снимен во Монако. Бело -црната комбинација со некои виолетови детали изгледа одлично, исто како и украсот во кабината со јасно истакнат карбон, и комбинацијата на бело и виолетово.

Да потсетиме, под хаубата се наоѓа 6.5 V12 со 770 КС и 720 Nm што го вози автомобилот до 100 км / ч за 2,9 секунди и до максимални 350 км / ч.

Извор: kanal5.com.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!