вторник, 18 јануари, 2022

Очекувајте пороен дожд, грмежи и ветер – Детална временска прогноза за следните денови

Денес претпладне и во пладневните часови ќе има локален пороен дожд проследен со грмежи и засилен ветер.

Понекаде процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, со електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и услови за појава на град. Денес и утре температурите ќе опаднат за 4 до 5 степени во однос на изминатиот период.

Прогноза за 08.08.2021
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 32°C до 38°C
Сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. УВ=9

Прогноза за 09.08.2021
Минимална температура: 13°C до 21°C
Максимална температура: 33°C до 40°C
Сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=9

Прогноза за 10.08.2021
Минимална температура: 14°C до 23°C
Максимална температура: 33°C до 40°C
Сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=9

Извор: centar.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!