Трагедија во Скопје: Усмртил пешак и избегал од лице место

На 30.07.2021 во 00.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Алија Авдовиќ“ во Скопје, патничко возило удрило во пешакот А.А.(79) од Скопје и го напуштило местото на незгодата.

-Пешакот се здобил со повреди, по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде им подлегнал на повредите. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!