среда, 22 септември, 2021

Утрово тешка сообраќајка – едното од возилата е многу оштетено

Утрово се случи тешка сообpаќајна несреќе на патото Тетово-Скопје. Очевидци велат дека cooбраќајката се случила во близина на првата патарина, објави ММС.мк.

Очевидсци велат дека едното од возилата е многу оштетено и се уште не се знае дали  дали има жртви.

Во моментов се врши увид.  Од МВР детали ветија подоцна.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!