среда, 22 септември, 2021

ТРАГЕДИЈА: Најмалку 15 лица загинале а 25 се повредени во пожат кој избил во еден магацин на североистокот од Кина

Најмалку 15 лица загинале а 25 се повредени во пожат кој избил во еден магацин на североистокот од Кина.

Пожарот избил во индустриски парк во провинцијата Џилин, во градот Чангчун, соопшти локалната управа, пренесе АП.

Како што се додава во соопштението, истрагата за причините е во тек.

Правниот застапник на компанијта во чија сопственост е магацинот е приведен.

Извор: kanal5.com.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!