недела, 25 септември, 2022

ВРТОГЛАВА СУМА ПАРИ: Еве колку ЦЕЦА ќе ЗАРАБОТИ за само ДВА МЕСЕЦИ од концерти

Балканската музичка ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ за два месеца од концерти ќе заработи повеќе 300 000 евра.

Популарната пејачка во јули и август веќе има закажано десет концерти во регионот.

Ако се земе во предвид дека просечниот хонорар на Цеца по концерт е од 30000 до 50 000 евра , може да се заклучи дека фолк ѕвездата летово одлично ќе заработи, пренесуваат медиумите.

По долгата апстиненција од концерти поради корона пандемијата Цеца веќе започна со концерти низ регионот на Балканот.

Нејзините фанови се посебно воодушевени од концертот во Љубовија на кој и покрај обилниот дожд нивната миленичка не го прекинала концертот.

Потоа Цеца одржала спектакуларен концерт во Будва, по кој кратко и одморила.

Мегапопуларната пејачка досега веќе одработила три концерти во Србија и Црна Гора, во август има закажано уште седум, меѓу низ се и два концерти во Македонија, и по неколку во Србија и Црна Гора.

Извор: kanal5.com.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!