понеделник, 26 јули, 2021

Тешко повредени две девојки откако со својот автомобил излетале од коловозот

На 21.07.2021 во 03.00 часот во Полициската станица Берово било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во Берово, патничко возило „бмв 530-д“, со германски национални ознаки, управувано од В.К.(22) излетало од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката С.Ч.(20), а со телесни повреди се здобила друга сопатничка А.Б.(20), двете од Берово, констатирани во Медицинскиот центар Штип.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Берово.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!