понеделник, 25 октомври, 2021

Тажна вест од Гинекологија „Чаир“: Почина бремена жена

На 19.07.2021 во СВР Скопје било пријавено дека околу 07.00 часот во Гинекологија „Чаир“ so влошена здравствена состојба била донесена Н.М.(23) од Скопје, бремена во осми месец.

Според пријавеното, кратко потоа таа починала во Одделението за интензивна нега, но било извршено породување и било извадено живо женско дете.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!