понеделник, 26 јули, 2021

Бил пронајден затрупан: 38 годишно лицe загина во рудникот „Суводол“

На 20.07.2021 во 02.30 часот во СВР Битола било пријавено дека во рудникот „Суводол“, во одрон од земја, бил пронајден затрупан машинистот К.Т.(38) од Прилеп.

Лекар од Итна медицинска помош Битола констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Битола.

На местото на настанот биле Трудов инспектор и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на обдукција.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!