понеделник, 26 јули, 2021

ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Гром усмрти 25 годишно момче

Дваесет и пет годишниот Е.О. од тетовско Долно Палчиште вчера бил пронајден починат.

Вчера во 19:25 часот било пријавено дека во месноста „Карабунар“, атар на тетовски Урвич, бил пронајден Е.О., кој бил ус-мр-тен од удар на гром.

Смрт констатирал лекар по судска медицина, а Јавен обвинител и екипа од СВР Тетово извршиле увид.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!