Откриено ЗА ШТО РАЗГОВАРАЛЕ ВОЈВОТКАТА Кејт Мидлтон и ЃОКОВИЌ по освојувањето на Вимблдон

Откако по шести пат му го врачи трофејот на Вимблдон, војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон се обрати победникот Ѓоковиќ кога се сретнаа во салата.

-,,Мило ми е што се гледаме повторно” -му рече војвотката на Новак, за што тој ѝ се заблагодари и џентлменски ѝ одговори дека задоволство е негово.

Во разговор со Кејт Мидлтон, тој се осврна на новите услови на Вимблдон поради пандемијата на коронарниот вирус, но исто така додаде дека сите се обидуваат да извлечат максимум од ситуацијата.

Кејт е позната како голема љубителка на тенисот и таа честопати сама игра, што Новак не заборави да праша.

-Како се чувствувате со тенисот овие денови – праша шампионот на Вимблдон.

-Малку потешко. Секојпат кога ќе зграпчам рекет и ќе започнам да играм, одеднаш околу мене се појавуваат децата кои сакаат да играат сами. Но, тоа е навистина одлично – рече таа низ смеата на војвотката на која очигледно ѝ се допадна прашањето.

„Тоа е убаво“ -се согласи Ноле, заблагодарувајќи ѝ се што го гледаше натпреварот.

-,,Ви благодарам што сте овде. Сѐ најдобро вам и на вашето семејство” – рече тенискиот ас, а Кејт со широка насмевка му го посака истото:
-,,Поздравете го семејството и сè најдобро”.

Извор: ulica.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!