понеделник, 18 октомври, 2021

Почина 27-годишно момче

27-годишен скопјанец починал откако претходно бил про-бод-ен со нож, потврдуваат од МВР за Плусинфо.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека немилиот настан бил пријавен во 22:40 часот, кога 27 годишниот скопјанец П.Ш. прво вербално се пресметувал со 30-годишниот Н.В. од Мирковци, кој потоа му нанел по-вре-да која била фат-ална за него.

-Повредениот П.Ш бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“, каде им подлегнал на повредите. Во 23.20 часот во с. Ново Село, скопско, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.В.(30) од с.Мирковци кој бил осомничен за стореното дело, велат за Плусинфо од МВР.

Увид на местото на извршила екипа од СВР Скопје, а по документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!