понеделник, 26 јули, 2021

Затвореник пронајден починат – Телото дадено на обдукција

М.Ј. (58) од село Старо Нагоричане кој отслужувал казна во затворот „Кшање“, бил пронајден починат.

Случајот е пријавен ноќеска, во 02:45 часот, во Полициската станица Крива Паланка.

М.Ј. бил пронајден во отвореното затворско одделение, а по насока на Јавен обвинител неговот тело е дадено на обдукција.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!