понеделник, 26 јули, 2021

ТРАГЕДИЈА: Млад Македонец ноќеска пронајден починат

Триесет и осумгодишен штипјанец е пронајден мрт-ов во близина на штипското село Чардаклија. Во соопштениоето на СВР Штип се вели дека синоќа во 23.41 часот во СВР Штип било пријавено оти во место викано Манастирче, атар на село Чардаклија, штипско, бил пронајден почи-нат 38-годишниот М.Е. од Штип.

-Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана см-рт, а увид извршила екипа од СВР Штип, се вели во соопштението од СВР Штип.

По насоки на Јавен обвинител телото на починатото лице е предадено за обдукција, по што ќе се утврди дали станува збор за нас-илна или станува збор за природна см=рт или пак за несреќен случај.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!