вторник, 18 јануари, 2022

Македонската фудбалска репрезентација загуби во првиот натпревар од Австрија

Пандев го постигна првиот гол за македонската репрезентација на ЕУРО 2020.

Во 18 минута Австрија поведе со голот на Лаинер, a 10 минити подоцна, во 28 минута нашиот Горан Пандев успеа да ја искористи грешката на противникот и да даде гол за израмнување на резултатот.

Првото полувреме од натпреварот заврши 1:1.

Во второто полувреме Австрија го презеде водството во 78 минута.

Со уште еден гол за конечни 3-1 89 минута австриската репрезентација ја потврди победата над Македонија во натпреварот од ЕУРО 2020.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!