четврток, 28 септември, 2023

Ериксен СЕ ОГЛАСИ ОД БОЛНИЦА и ги ПОЗДРАВИ своите СОИГРАЧИ- Неговата здравствена состојба е стабилна

Данскиот фудбалски сојуз излезе со најновите вести поврзани со состојбата на најдобриот дански играч. Кристијан Ериксен е стабилен и е во болница. Тој ги поздрави своите соиграчи во разговор со челниците на алијансата, а Данците им се заблагодарија на сите за поддршката што ја добиваат деновиве.

„Ова утро разговаравме со Кристијан Ериксен, кој ги испрати своите поздрави до неговите соиграчи. Неговата состојба е стабилна и останува во болница за понатамошни испитувања.“

„Тимот и стручниот штаб на националниот тим добија помош во криза и ќе продолжат да бидат едни покрај други по вчерашниот инцидент.“

Би сакале да им се заблагодариме на сите за срдечните поздрави до Кристијан Ериксен од навивачите, играчите, кралското семејство, Данска, Англија …“, се наведува во соопштението на Фудбалскиот сојуз на Данска.

Ериксен колабираше на теренот во првото полувреме од натпреварот помеѓу Данска и Финска, а по долга пауза, натпреварот продолжи и се играше. Фудбалерот беше спасен само од брзата акција на неговите соиграчи, судијата и секако медицинскиот тим и беше откриено дека дури во еден момент неговото срце престанало да чука.

Извор: ulica.mk

Коментари

коментари