Тешко повреден велосипедист откако бил удрен од автомобил

16-годишно момче од Битола било тешко повредено при удар од автомобил кој бил управуван од 21-годишен битолчанец.

Несреќата како што соопшти МВР се случила вчера кога во 21.20 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосницата од ул.„Партизанска“ и ул.„Ѓорѓи Наумов“ во Битола, патничко моторно возило „мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Т.(21) од Долно Оризари удрило во велосипед управуван од 16 – годишен битолчанец.

Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Битола.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!