Силекс го освои Купот на Македонија

Екипата на Силекс вечерва го освои Купот на Македонија откако по изведување на пенали ја победи Академија Пандев на Арена „Тодор Проески“.

Во регуларните 90 минути немаше голови, па мечот замина во продолженија каде се изведуваа пенали.

Силекс се покажаа како поуспешни и го освоија трофејот.

Извор: sitel.com.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!