петок, 29 септември, 2023

ТАЖНА ВЕСТ: Битиќи се прости од соработничка – „И благодарам за посветената работа и безрезервна доверба“

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи ја социјалните мрежи објави тажна вест со која се прости од својата соработничка, Марија Мустачка.

-Со голема жал соопштувам дека ја изгубивме нашата колешка и пријателка, Марија Мустачка.

И благодарам за нејзината посветена работа во Владата, како дел од кабинетите на четворица вицепремиери пред мене и за нејзината безрезервна доверба и поддршка на колегите и тимот.

Марија беше со ведар дух, секогаш полна оптимизам и отвореност за соработка.

Упатувам искрено сочувство до нејзиното семејство, моите мисли се со вас. Нека почива во мир, објави вицепремиерот на Фејсбук.

Коментари

коментари