среда, 1 декември, 2021

ДЕНЕС СТАБИЛНО И ТОПЛО ВРЕМЕ,КАКВО НЕ ОЧЕКУВА ЗА ВИКЕНДОТ

Денес, како и во следните денови продолжува периодот на претежно стабилно, суво и сончево време со умерена локална облачност.

Повремено ќе има нешто повеќе облачност а особено во сабота ќе дува умерен, Долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 29 степени, додека за време на викендот истите ќе бележат тенденција на пад за неколку степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево, повремено со умерена облачност.

Во сабота ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 27 степени.

Извор:skopje24.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!