НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Три знаци чекаат целосен пресврт на љубовен план

ОВЕН

Работа – Влегувањето на Сонцето и Меркур во Бик ви носи нови шанси на работа. Тоа е период во кој е време да заработите малку повеќе пари или да обезбедите нешто свое.

Желбата за материјални работи ќе биде изразена, затоа ќе биде важно да бидете финансиски осигурани. Ќе имате можност да инвестирате пари во деловна активност, но тоа ќе биде ризично.


Љубов – Во љубовта ви треба поголема безбедност. Уморни сте од лесен флерт и преписка, потребна ви е поддршка. Ве привлекуваат успешни луѓе кои цврсто стојат со „две нозе“ на Земјата.Ќе имате интересно познанство со личност во знакот на Бик.

Здравје – добро.


БИК
Бизнис – Пред вас е недела со позитивни изненадувања. Ќе имате можност да напредувате на работа, но и да бидете подобро платени.

Сите потези што ќе ги направите сега ќе имаат позитивен исход. Сонцето и Меркур во вашиот знак ќе ви донесат добра организација и подобра распределба на времето и обврските. На работа ќе бидете фокусирани, но и способни да ги водите луѓето во вистинската насока.

Љубов – Само кога мислевте дека ништо не се случува во вашиот емотивен живот, ќе се случи пресврт. Ќе почувствувате вистински „пеперутки“ во стомакот и некој ќе се обиде да го окупира вашето внимание. Можно е да се заљубите одеднаш. Ова е недела каде ќе слушнете многу романтични изјави.

Здравје – Одлично.

БЛИЗНАЦИ


Работа – Меркур влегува во дванаесеттата куќа, па ова ќе биде период во кој ќе бидете повеќе фокусирани на себе отколку на другите. На работа, ќе дознаете некои доверливи информации што ќе ве фрлат во дилема. Не верувајте во сè што ќе слушнете, бидејќи во моментот, ништо не е како што изгледа.

Љубов – Ќе имате интересна средба со една личност, но ќе сакате да ја скриете. Овој период лесно можете да седите на две столици. Ве привлекуваат тајни работи и луѓе кои се мистериозни.

Здравје – Подложност на вируси.


РАК
Работа – Пред вас е поповолен период во кој ќе имате голема поддршка од пријателите за секоја работа. Конечно, се создаваат услови за реализација на она што го сакате долго време. Биковите ќе ви бидат добра поддршка и треба да се подготвите за повеќе деловни обврски од крајот на неделава. Поголемиот дел од својата енергија ќе ја потрошите на работа во наредниот месец.

Љубов – Имате впечаток дека има нешто повеќе од пријателство помеѓу вас и некој што е ваш пријател. Сепак, бидејќи таа емоција не ви е јасна, лесно можете да направите грешка. Ако сте слободни, пријателите ќе се обидат да „организираат состанок“ за вас.

Здравје – Подобрување.


ЛАВ
Работа – Сонцето во Бик ви носи многу обврски на работа. Ќе имате помалку време за себе, и ќе бидете позафатени со вашата кариера. Треба да бидете подготвени за неочекувани промени, кои на почетокот нема да ви одговараат. Ќе имате соработка со Биковите, и ќе добиете понуда за нова работа. Можно е да ја смените професијата.

Љубов – Вие мешате работа и љубов, затоа сте расеани. Влегувате во фаза кога ќе бидете опседнати со пресметки во секоја врска, така што заработката ќе ви биде поважна од љубовта. Ова е време на пресметка и ако сте во брак може да имате криза.

Здравје – чувствително.


ДЕВИЦА

Бизнис – Меркур влегува во Бик, па затоа сакате некои промени, како на работа, така и во приватна смисла. Сакате да ја промените средната вредност и тоа конечно ќе се случи. На работа, сè повеќе ќе бидете во ситуација да правите компромиси кои не ви одговараат. Вие сте растргнати помеѓу тоа како мислите дека треба да се заврши работата и кои се опциите.

Љубов – Во љубовта сте склони кон разочарувања. Поради погрешни и избрзани зборови, влегувате во дискусии со некој што ве интересира. Можно е да поминувате низ криза. Вие би сакале да патувате што е можно побрзо. Можеби тоа е решението за поправка на односите со личноста за која се грижите.

Здравје – Подобро.


ВАГА
Бизнис – Венера во Бик ви носи потреба за поголема материјална безбедност. Можно е да се планира да се инвестираат повеќе пари во нешто, но таквиот ризик во моментот не е опција. Размислете рационално колку е изводливо ова во овој период. Слушате погрешен совет од една личност на работа. Бидете порационални во одлуките.

Љубов – Ова е бурен период за љубов. Потребна ви е страст во врската и лесно ќе влезете во нова врска, ако чувствувате дека не е во сегашната, склони сте на афера и седите на две столици. Бидете внимателни во какви односи влегувате.

Здравје – Болки во грлото.

ШКОРПИЈА


Бизнис – Планетите во Бик ви носат мрзлива фаза, кога ќе одбиете какви било обврски затоа што ќе ве заморат сите. Ќе имате недостаток на енергија. Затоа, најдобро е да одите на мал одмор. Ако имате деловен партнер, врската ќе се влоши до крајот на месецот.

Љубов – Колку и да се трудите да ја одржувате стабилноста во врската со саканата личност, секогаш ќе се случи нешто што ќе ви донесе немир. Ова е нестабилен период за емоции, особено затоа што ќе бидете склони кон нови познанства и флертување од страна. Можни се нови познанства преку социјалните мрежи.

Здравје – влошено


СТРЕЛЕЦ

Работа – Планетарната гужва во областа на работата ви носи динамичен период на работното место. Ќе имате многу одговорности, но ќе бидете организирани. Ќе имате можност да направите дополнителна работна задача и тоа ќе ве исполни. Ќе користите Интернет повеќе од кога било. Ќе имате добра соработка со Бик, а полоша со Близнаците.

Љубов – Преку работа ќе запознаете и амбициозна личност која е на некој начин постабилна од вас. Ќе уживате во тој флерт, но може да трае кратко. Авантурите од неколку дена не ви одговараат, затоа побарајте нешто потрајно. Ако сте во брак, не дозволувајте работата да ја оптеретува вашата врска.

Здравје – чувствително.


ЈАРЕЦ

Работа – Влегувате во креативен период на работа кога сè е можно. Конечно ќе можете да реализирате идеи што не беа можни во март. Покрај тоа, ќе направите промена на работното место што ќе ве одведе во сосема поинаква насока.

Љубов – Ве следат нови познаници! Едно лице во знакот на Бик ќе го привлече вашето внимание, а вие таа личност ќе ја запознаете на јавно место. Она што е интересно е дека ќе поминувате сè повеќе време на социјалните мрежи.

Здравје – Подобрување.


ВОДОЛИЈА

Бизнис – Влегувањето на планетата во Бик ви носи промени затоа што ќе сакате да ја промените работата, животот, па дури и местото на живеење. Ова е период кога сте на раскрсница помеѓу два пати и тоа ќе ве оптерети. Ќе донесете деловни проблеми дома, што ќе донесе недоразбирање.

Љубов – Партнерот ќе има некои принципи што му се важни, а вие нема да можете да се фокусирате само на него поради силните обврски и главно проблеми. Следното е бурна недела во која често нема да ги разбирате луѓето блиски до вас.

Здравје – послабо.


РИБИ

Бизнис – Позицијата на планетите укажува на тоа дека конечно сте подготвени за плановите што чекаат да се реализираат од почетокот на годината. Добра недела е за преговори, па соодветно ќе чуете добра вест! Нешто што е важно за вас, конечно ќе биде можно да се постигне, па затоа ќе бидете расположени. Ако треба да ја завршите документацијата, сега е време. Ве чека пократок пат.

Љубов – Влегувате во период кога ќе биде пожелно да поправите лоши работи во врската со партнерот. Доколку сте слободни, ве чека една недела на чести преписки. Во секој случај, периодот за loveубов е постабилен.

Здравје – Подобро.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!