понеделник, 28 ноември, 2022

Конечно се знае дали Меган Маркл ќе оди на погребот на принцот Филип

Американската актерка Меган Маркл, сопруга на британскиот принц Хари, изјави дека нема да оди на погребот на принцот Филип, сопругата на кралицата Елизабета Втора и дедото на нејзиниот сопруг, за да не биде во центарот на вниманието тој ден.

Меган им се доверила на своите пријатели дека го обожава и му се восхитува на принцот Филип.

Според „Дејли меил“, Меган смета дека посетата на нејзиниот дедо на погребот е можност Хари да се смири со семејството, пред се со татко му, принцот Чарлс и неговиот брат принцот Вилијам. Покрај тоа, таа е бремена и лекарот ја советувал дека е подобро да не патува со авион.

Многумина веруваат дека Меган е главниот виновник и дека таа го убедила Хари да го напушти семејството и да се пресели прво во Канада, а потоа во Калифорнија.

Двојката го има синот Арчи и чека уште едно дете. Во неодамнешното интервју со водителката Опра Винфри, парот откри дека имале проблеми со расизмот на суд. Мајката на Меган Маркл е Афроамериканка, а нејзиниот татко е Американец белец.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!