среда, 1 декември, 2021

ПОЧИНА ТРУДНИЦА – ОЧЕКУВАЛА ТРЕТО БЕБЕ: Ковид-19 зема уште еден живот – две деца останаа без мајка во БиХ

Во понеделникот почина 38-годишна жена од Фојница,БиХ а денес во 15 часот беше испратена на вечно почивање.

Голема жалост и тага ја погодија Фојница. Енида Горо, мајка на две ќерки – Емина и Лејла, која беше бремена и го чекаше своето трето бебе, почина.

38-годишниката Енида починала во понеделникот и беше испратена на вечно почивање денес во 15 часот.

На социјалните мрежи луѓето се збогуваат од младата мајка која, како што се наведува, за кратко време била совладана од коронавирусот. Енида освен ќерките, го напушти и нејзиниот сопруг Семир.

Извор: crna-hronika.info

Коментари

коментари

error: Content is protected !!