среда, 22 септември, 2021

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната Комисија за енергетика денес ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цената на горивата се зголеми два пати, редовно во понеделник и уште еднаш во средата поради промена на цената на акцизата.

Дали и денес ќе има повторно поскапување на горивата ќе се знае по одлуката на РКЕ.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!