НЕВЕРОЈАТНО: Mајка родила БЕБЕ со ШЕСТ ИПОЛ КОЛОГРАМИ- Во болницата немаа облека за него

Корисничка на TikTok ги замолила мајките да ги споделат своите приказни за големи бебиња.

Меѓу бројните коментари, имало и мајка која родила бебе 6,5 килограми.

Родила бебе од 6,5 килограми, снимката прегледана над 28,8 милиони пати (ВИДЕО)
Корисничка на TikTok ги замолила мајките да ги споделат своите приказни за големи бебиња. Меѓу бројните коментари, имало и мајка која родила бебе 6,5 килограми.

На видеото прегледано повеќе од 28,8 милиони пати, една жена по име Шан споделила фотографија од нејзиниот син само неколку моменти откако го родила со помош на двајца лекари.

“Го родив мојот втор син со царски рез и со помош на двајца лекари. Тој тежеше нешто повеќе од шест и пол килограми. Беше долг близу 60 сантиметри”, рече Шан.

Тој бил најголемото бебе во болницата.”Немаа ниту пелени, ниту облека за него. Донесоа облека од педијатрија што е наменета за деветмесечни бебиња”, рече таа.

Луѓето се шокирале кога го виделе бебето.

Лекарите го сметаат за награда“, „Огромно е“, „Девојче, жал ми е за тебе“, „Ме интересира како изгледа денес“, се само некои од коментарите.

Шан рече дека нејзиното големо бебе денес е здраво петгодишно дете кое обожава фудбал и бејзбол.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!