Аца Лукас „РАСПАЛИ“ по колегите: СРАМ ДА ИМ Е – Бараат помош од државата, а ИМААТ ПО ШЕСТ СТАНОВИ во Белград

Ја дрма јавноста.

Пејачот Аца Лукас зборуваше за колегите кои бараат помош од државата среде пандемија.

Музичари и угостители од цела Србија протестираа со цел да се најде решение за основните животни проблеми, бидејќи во текот на изминатата година тие останаа без приходи и можност за заработка, а Аца сега го откри својот став за протестите.

– Не можеа да ми се јават, тие знаат дека ќе ги откачам – вели Лукас.

– Да не лажеме, заработуваме најмногу во оваа земја. Тој протест започна од најпопуларните. Државата веќе дистрибуираше помош пред неколку месеци. Јас не бев во таа група и немаше да бидам во таа група. Луѓето кои имаат пет или шест стана во Белград бараат помош – додаде тој.

– Работа, натоварете јаглен – им порача Лукас на своите колеги.

Тој призна дека го повикале да пее на „корона забави“, но тој ги одбил сите.

– Чеда Чворак беше водач на протестот. Тој сака да работи, а не работи веќе 20 години. Имам впечаток дека овој протест е политички – заклучи пејачот за „Курир.рс“.

Извор: Вистина.ком.мк

Коментари

коментари

error: Content is protected !!