понеделник, 19 април, 2021

18 ГОДИШНИК ОД СТРУМИЦА ПРЕГАЗИЛ 20 ГОДИШНАТА ДЕВОЈКА КОЈА Е ТЕШКО ПОВРЕДЕНА!

На 07.04.2021 во 19.40 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосница од ул.„Ленинова“ и ул.„4-ти Јули“ во Струмица, патничко моторно возило „нисан“ со струмички регистарски ознаки, управувано од И.Ч.(18) од Струмица, удрило во пешакот В.Б.(20) од с.Русиново, беровско.

Во незгодата, В.Б. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Струмица. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!