понеделник, 19 април, 2021

Икер Касиљас знае што најмногу сакаат жените, измами насмевка на својата поранешна сопруга

Поранешниот голман на Реал Мадрид, Икер Касиљас неодамна се раздели со Сара Карбонеро.

Во средата Икер отпатувал во Португалија каде се сретнал со своите поранешни соиграчи од Порто, но и со докторите кои му помогнаа откако пред нешто помалку од две години доживеа инфракт.

Покрај тоа, на Икер сигурно му тешко паднало и тоа што после 11 години се раздели со Сара.

„Почитувањето и пријателството помеѓу нас засекогаш ќе остане. Нашиот приоритет е да ги заштитиме децата за да пораснат во стабилна и здрава средина.“ – порачаа Икер и Сара.

Тој остана џентламен и господин, па и покрај тоа остави комплименти за Сара на една нејзина фотографија.

Икер и напиша „Убава“, а социјалните мрежи веднаш реагираа и заклучија дека поранешниот репрезентативец на Шпанија дефинитивно знае дека почитта е нешто што не може да исчезне преку ноќ, како и убавината на Сара.

Извор: sportski.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!