понеделник, 18 октомври, 2021

Две лица повредени во тешка сообраќајка

На 01.04.2021 околу 19.00 часот во с.Зајас, кичевско, на место викано „Туфковско маало“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „хјундаи галопер“, со кичевски регистарски ознаки, управувано од Ш.В.(34) од с.Колари и патничко возило „сеат ибица“, со кичевски регистарски ознаки, управувано од Е.Е.(41) од с.Колари.

По незгодата, двајцата возачи биле пренесени во Медицинскиот центар Кичево, каде што на Е.Е. му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на ОВР Кичево.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!