понеделник, 19 април, 2021

(ВИДЕО) Излезе и првото видео од соблекувалната – ЕЖЕЊЕ, слушнете што се пееше

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа голем триумф на гости кај Германија (1-2), а по натпреварот, селекторот Игор Ангеловски не го криеше задоволството и им честита на играчите за големиот подвиг на гостински терен.

Германците го доживеаја првиот пораз по 20 години во едни мундијалски квалификации, а херои во победата беа Горан Пандев и Ељиф Елмас кои ги дадоа двата гола во мрежата на Марк Андре Тер Штеген.

Германија немаше пораз во квалификациски натпревар за СП од 2001 година, кога загуби од Англија со 5:1 во Минхен. 35 натпревари без пораз (30 победи, 5 нерешени)

Сега протече и првото видео од соблекувалната, а може да го погледнете ОВДЕ.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!