понеделник, 19 април, 2021

Омилената актерка: Јелена од „Преспав“ со нов имиџ – Блесна на „Златна бубамара“ (ВИДЕО)

На вонредното 24-то издание на Златна Бубамара на популарноста, Македонскиот серијал „Преспав“ кој пет сеозни ги забавува и засмејува гледачите, оправдано ја доби бубамарата на популарноста за изминатата година.

Бидејќи се’ беше организирано во поинакви услови од нормалните, „преспавци“ во знак на благодарност се обратија на социјалните мрежи.

Меѓу нив беше и актерката Јелена Јованова или попозната како Јелена од Драчево.

Од објавта можеше да се забележи дека Јелена го сменила имиџот и долгата коса со кадрици, ја сменила со покуса и рамна која одлично и прилега.

За потсетување, улогата на Јелена и донесе дополнителна пополарност, а народот се повеќе сака да види и слушне нешто повеќе за неа.

Поминаа и осум месеци откако го роди своето прво чедо, синчето кое го носи името Јаков, а мама Јелена полна со енергија, очигледно разубавена од мајчинството се враќа пред камерите во нови професионални освојувања.

Краткото видео можете да го погледнете ТУКА

Извор: iportal.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!