понеделник, 19 април, 2021

Кое е најдобро време за свадба за секој хороскопски знак?

За некои, хороскопот е само безопасна забава, но има многу кои, при донесување важни одлуки, ќе ги земат предвид астролошките совети. Исто е и со датумот на венчавка, кој некои сакаат да го избираат во зависност од годишното време што го сакаат.

Астрологот Амби Стејтам откри за списанието Brides дека генерално е најдобро да се избере датум за време на владеењето на нашиот хороскопски знак.

Тогаш вниманието на космосот е насочено кон вас и Сонцето го осветлува вашиот дел од Зодијакот, рече таа.

„Меѓутоа, ако тој период е исто така период на ретрограден Меркур, Венера или Марс, тогаш е подобро да се избегне брак. Ние астролозите не советуваме да се венчате за време на ретроградна фаза на овие три планети, бидејќи тоа се специфични фази кои имаат најнеповолно влијание врз бракот и свадбите“, објасни Статам.

Затоа е добро да проверите кое време од годината, во зависност од групата на хороскопски знаци, може да биде најдобро за венчавката.

ОГНЕНИ ЗНАЦИ

На огнените знаци им треба моќна, огнена енергија за време на венчавката, па летото е најдобро време за тоа.

Почетокот на летото, односно јуни, најмногу им одговара на овните. Свадба на летна рамноденица, во текот на најдолгиот ден во годината, би одговарала на тој динамичен знак.

Лавот е среќен затоа што може да ги комбинира летото и владеењето на Лавовите и да избере свадба во периодот од крајот на јули до крајот на август.

Ако зимскиот термин не им одговара за време на нивното владеење, Стрелците можат да изберат кој било летен месец за свадбата.

ВОЗДУШНИ ЗНАЦИ

Воздушните знаци се чини имаат најмногу простор да размислуваат за датумите, имајќи предвид дека, според астролозите, тие можат да изберат кое било време од годината.

Вагите по природа се многу софистицирани и елегантни, а раната есен се смета за еден од најдобрите периоди за поелегантни свадби.

Нема правила за Водолијата во ништо, дури ни при изборот на датум за венчавка. Тие се непредвидливи и спонтани, а се чини дека космосот знае дека е подобро да ги оставиме да функционираат самостојно.

ЗЕМЈЕНИ ЗНАЦИ

Пролетта и есента се идеални за земјените знаци, особено ако сакаат да се поврзат со природата и да направат свадба на отворено што совршено би одговарала на нивната личност.

Биковите можат да изберат пролет што е поблиску до нивните месеци на раѓање. Есента се препорачува за Јарците и Девиците, во случај на Јарецот – доцна есента.

ВОДЕНИ ЗНАЦИ

Според астролозите, Шкорпиите се создадени за зимска венчавка. Како совршена опција за тој знак, таа сака мала приватна зимска свадба во самрак покрај езеро.

Зимски период се предлага и на Рибите, а летна свадба најмногу ќе им одговара на Раковите.

Извор: lokalno.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!