среда, 1 декември, 2021

Зека: Ќе биде уапсена позната фигура од Македонија?

Косовскиот новинар Милаим Зека во неговото телевизиско гостување на Тв Канал10, изјавил дека се очекуваат и други апсења од страна на Специјалниот суд на Косово во Хаг, пренесува Слободен печат.

-Ќе биде уапсена позната личност од Македонија, и многумина мои пријатели- истакнал Зека, зборувајќи за досегашните апсења на Специјалниот суд во Хаг, како и за можноста да се прошири листата на обвинетите.

Извор: slobodenpecat.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!