Тешка сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Велес: Двајца повредени

Попладнево се случи сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Велес. Според првичните информации сообраќајката била пријавена во СВР Скопје во 16:30.

Возило марка голф се превртело на коловозот и двајцата сопатници се здобиле со телесни повреди.

Повредените се префрлени во велешката болница.

Oчевидци на несреќата сведочат дека возилото од марката „Голф 4“ најпрво удрило во оградата на мостот, по што изгубило контрола и се превртело неколку пати.

Екипи на МВР се на терен и за подоцна највуваат повеќе информации.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!