понеделник, 19 април, 2021

Тешко повредена жена, откако автомобил излетал од патот

На 02.03.2021 во 08.25 часот во СВР Битола било пријавено дека на патот Битола-Кичево, во близина на крстосницата за с.Лисолај, патничко моторно возило „рено меган“ со битолски регистарски ознаки, управувано од А.Ц.(35) од с.Долно Оризари, битолско, излетало од патот, информира МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката В.Ц.(55) од Долно Оризари, констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Извор: 24info.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!